Przejdź do treści

Subiektywny prezentownik rzeczy ładnych

  Tak, to ostatni moment, ale jeszcze zdążymy 🙂 Od początku listopada zbierałam swoje propozycje prezentowe do tego właśnie wpisu. W początkowym założeniu miał być to prezentownik dla designera/ki, stwierdziłam jednak, że skoro będzie to i tak, tak bardzo subiektywne zestawienie, to lećmy z tym wszystkim bez ram!
  Zapraszam więc na listę Top 7 prezentów na Święta 2022 – Mikołaju, nie dziękuj.

  1. Papierniczeni to zawsze dobry pomysł

  Koniec roku to idealny moment na planery i kalendarze, a tych u Papierniczonych znajdziecie wiele. W tym roku mój typ to TYPODARIUM, czyli kalendarz ścienny/biurkowy z wyrywanymi kartkami. Pamiętacie te kalendarze zdzieraki z przepisami, mądrościami ludowymi czy horoskopem, które można było kupić w kiosku, a wisiały u każdej babci w kuchni? To ten klimat tylko w pięknym wydaniu z osobnym krojem pisma na każdy dzień. Totalnie ładna rzecz, więc w moim zestawieniu na pierwszym miejscu.

  Kalendarz TYPODARIUM 2023 – 98 pln

  2. Jedwabne chusty od Spadiory

  Nie ukrywam, że obdarowałam już dwie osoby jedwabiem z wzornictwem polskiej marki Spadiora i tym bardziej mogę polecić. Chusty i apaszki zdobione pięknymi printami, wśród których z pewnością znajdziecie coś odpowiedniego. Co więcej, produkty zawsze są zapakowane w eleganckie, brandowane pudełko ze złoconą wstążką, co podnosi luksusowe odczucie związane z odbiorem prezentu. Polecam bardzo! A jak nie apaszka, to mają jeszcze poszetki, pidżamy, poszewki na poduszki, gumki do włosów i jeszcze więcej.

  https://spadiora.pl/

  btw. Polecam śledzić markę Marty Lech-Maciejewskiej, którą rozkręciła w czasie pandemii, a której przychody rok rocznie się podwajają. Ciekawa osoba, super case, a co najważniejsze – jakość, luksus i przesłanie w jednym produkcie.

  3. Wazon ceramiczny o pięknych kształtach

  Trend na te wazony dla mnie wciąż trwa, podobnie jak na świeczki z antycznych popiersi. Od 2020 wazony „pupy” Anissy Kermiche robią szał, a wraz z nimi każda tego typu ceramika. Wrzucam więc kilka przykładów z linkami.

  Wazon ceramiczny Agattah – 139,95 pln
  Wazon ceramiczny Kourtney – 159,95 pln
  Wazon z kamionki Elora – 74,90 pln

  4. Instax Square – dont’t just take, give

  To świetny prezent nie tylko dla osób, które lubią robić zdjęcia. Podałam konkretną markę i rodzaj, ale jak uda Wam się kupić działającego, vintagowego Polaroida to też super. We współczesnych aparatach z natychmiastowymi zdjęciami, zwracajcie uwagę na to, żeby nie były to aparaty cyfrowe, a analogowe, tylko te mają te magię pojawiającego się obrazu na papierze samowywołującym. Ach no i format square, czyli 62×62 mm duuużo lepszy od mini 46×62 mm.

  Instax-FUJIFILM, aparat do fotografii natychmiastowej FUJIFILM Instax Square SQ1 – 379 pln

  5. Koce i pledy od Szmat Skład!

  Łódzki kolektyw trzech dziewczyn, które poznały się na ASP i jak same mówią, zaczęły robić SZMATY. Uwielbiam ich autorskie wzory, dzięki którym zwykły koc ma niezwykłą moc! hyhy. No zobaczcie sami. Nie mam w domu jeszcze tylko dlatego, że nie mogę się zdecydować, który wzór wybrać.

  Wszystkie koce i pledy – 350 pln

  6. A może wódeczka?

  No nie oszukujmy się, mamy w Polsce tradycje, które albo należy aktywnie pielęgnować, albo do tego zachęcać. Żart, ALE! Zobczcie ten design Ani Rudak. Coś pięknego! Więc jeżeli nie macie pomysłu, to może jednak alko w takiej oprawie będzie odpowiedzią? ?

  Vodka from Poland – 159 zł [btw. obczajcie jaka extra stronka]

  7. Plakaty z DESENIO

  Wybór jest olbrzymi, ceny wielu plakatów w obniżce, a czas dostawy to 2-4 dni. Nic tylko szukać i zamawiać. Podaję stronę główną, bo nie sposób zdecydować się na konkretny produkt https://desenio.pl/.

  Bardzo jestem ciekawa, czy wybralibyście coś z powyższych propozycji dla swoich bliskich, a może dla siebie? Dajcie koniecznie znać, albo podrzućcie swoje typu na sprawdzone prezenty.